A görög joghurtokban az a jó, hogy a mellett, hogy diétás nasiként fogyaszthatjuk, még jótékonyan is hat a szervezetre.
A görög joghurt magas fehérje és kalcium tartalma, és az élő joghurtkultúra kiemelkedően jó hatást gyakorol a csontozatra az izomzatra, és az emésztésre. A magas kálcium tartalom az egészséges csontokért felelős, a fehérje az izmokért, és a probiotikumok az emésztőrendszert segítik.
Tudtad, hogy egy adag görög joghurtban kétszer annyi fehérje lehet, mint a sima társában? Érdemes azonban a csökkentett zsírtartalmú, zsírszegény görög joghurtot választani. Ellenkező esetben a magas zsírtartalommal is számolnunk kell, ami nem elenyésző. A teljes görög joghurt 1 decije akár 20 gramm zsírt is tartalmazhat, amit már nem fogyaszthatunk büntetlenül.
A görög joghurtok közül is érdemes a legjobbat megkeresni, mert egyes receptúrák, cégek más-más eljárással dolgozhatnak, változhat a benne találhat kalcium, fehérje, kalória mennyisége. A krémes diétás görög joghurtokról akkor beszélhetünk, ha hozzáadott cukrot nem tartalmaz, sajnos az ízesített változatokban ilyet nem igazán találni, így a legjobban úgy jársz, ha a zsírszegény natúr változatot saját magad ízesíted házilag.
Ízesített diétás görög joghurt receptek
A görög joghurtokat nem csak önállóan diétás nasiként használhatod fel, készíthetsz belőle fagyit, használhatod desszertek elkészítéshez, sütéshez, vagy akár tejföl helyett is sós ételekhez.
2 Comments
Hol kapható zsírszegény görög joghurt? Én sehol sem találtam 🙁
Én itt Írországban vettem már pl a tescoban, de otthon sok-sok hölgytől hallottam már hogy azt használják. Igyekszem utána járni.