A szelídgesztenye szezonban nem csak a sült gesztenyét szeretem, ilyenkor a legegyszerűbb házi gesztenyepürét készíteni, ami cukormentes, csökkentett szénhidrát tartalmú, és biztosan az lesz benne, amit te szeretnél.
A gesztenye tekercs egy nagyon gyors és egyszerű sütemény, de ne becsüljük le a hatalmát, mert ha ízlésesen tálalod, akkor bárhol megállja a helyét. Tekercs helyett tortaformával is próbálkozhatsz, ha a család/szülinapos kedvence a gesztenyepüré például.
Nincs szükséged másra, mint egy diétás piskótára, és házi gesztenyemasszára. A boltban a mélyhűtött gesztenyemasszák között is találhatsz cukormenteset, azt is nyugodtan használhatod, ezek legtöbbje teljesen natúr, de van már egyes márkáknak édesítővel ízesített változata is.
Amennyiben teljesen natúr változatot találsz, vagy házilag készíted, egy tekercshez szükséged lesz a töltelékhez.
250 gramm édesítős/cukormentes gesztenye masszára
vagy
250 gramm puhára sült/főzött és pucol szelídgesztenyére, amit azután robotgéppel pürésítesz, hozzákeversz egy kis növényi tejszínt, természetes édesítőt, rum aromát, vaníliát.
100ml növényi tejszín kemény habbá verve
5 dkg light margarin
Édesítő ízlés szerint
(extra vanília, rum aroma adható hozzá)
Piskóta tekercs diétásan
6 tojás
6 ek. természetes édesítő
1 tk. vanília aroma
1 csomag sütőpor
4 ek. szénhidrát csökkentett liszt – dia-wellness süteményliszt koncentrátum+Bl55 50-50%-os arányban
1 tk. dia-wellness enzim mix –elhagyható
A tojásokat válaszd szét, a sárgáját, az édesítővel, és a vaníliával keverd ki habverővel,a míg jó krémes, világos nem lesz, keverd hozzá az sütőporos-lisztes-enzim mixes előzőleg összekevert mixet. Ha túl sűrűnek találod, ne add hozzá mindet, egyes szénhidrát csökkentett lisztek még több folyadékot vesznek fel, magas rosttartalmuk miatt, ilyenkor adhatsz hozzá 1-2 ek. tejet is. hogy lazítsd, majd legvégül forgasd bele a tojásfehérje kemény habját, óvatosan. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntsd, és süsd 180 fokon kb 15-20 percig, vagy tűpróbáig. Nyugodtan terítsd szét a masszát a tepsiben, nem kell magasnak lennie, mert miután kisült, a piskótát borítsd ki egy konyharuhára, húzd le róla a sütőpapírt és még így melegen tekerd is fel a konyharuhával együtt és tedd félre kihűlni. ha így hűl ki, akkor könnyen tudod tölteni és visszatekerni, máskülönben eltörne, ha hidegen próbálkozol a feltekeréssel.
Míg sül, készítsd el a krémet. Ha rendes gesztenyét használsz, akkor már a piskóta előtt süsd, főzd meg, vagy akár előző nap is. A gesztenyemasszát keverd ki a margarinnal, majd add hozzá az édesítőt ízlés szerint, és a felvert tejszínt. Tedd hűtőbe. hogy eléggé meg tudjon dermedni a krém.
Mikor kihűlt a piskóta, megdermedt a krém, kend meg vele a piskótát tekerd fel, és már tálalhatod is. Ha maradt elég masszád, vagy többet készítesz kívülről is bevonhatod vele. Nagyon finom extra tejszínhabbal.
2 Comments
Kedves Györgyi,
Amikor azt írod: “4 ek. szénhidrát csökkentett liszt – dia-wellness süteményliszt koncentrátum + Bl55 50-50%-os arányban” az úgy értendő, hogy 2 ek. süteményliszt koncentrátum + 2 ek. BL55 , vagy 4 ek. egyikből is, másikból is?
Vagy pl. a joghurtos kuglófnál. : “2 bögre szénhidrát csökkentett liszt – dia-wellness süteményliszt koncentrátum és BL55 keveréke”, ott 1bögre egyik liszt + 1 bögre másik liszt , vagy 2 bögre egyikből is, másikból is.
Ha kiflit, kenyeret, pizzát (tehát sósakat) akarok sütni, arra is jó a süteményliszt koncentrátum? Ha nem, melyik
lisztféleséget ajánlod?
Előre is köszönöm a választ, üdv. Szabó Márti
SZia Márti, bizony fele-fele arányban kell érteni, tehát ahol 4 ek. van ott 2 ch. csökkentett és 2 sima liszt.
A sós, és kelt dolgokhoz is nagyon jó ez a süteményliszt koncentrátum ugyanúgy fele-fele arányban keverve sima liszttel.
Lehet kapni diawellness enzim-mixet, azt nagyon tudom ajánlani, mert nagyon jó lesz tőle a kelt tészták állaga.
Remélem tudtam segíteni 🙂